کد خبر: 599
تاریخ انتشار: 9 شهریور 1398 - 06:52
وزیر صنعت خبر داد
وزیر صنعت می‌گوید: از بانک مرکزی درخواست شده زمان بازگشت ارز حاصل از صادرات فرش از هفت ماه فعلی به ۱۲ ماه افزایش یابد.

به گزارش انجمن صادرکنندگان نمونه و برتر ایران، به نقل از ایرنا، وزیر صنعت، معدن و تجارت اعلام کرد بر اساس درخواست از بانک مرکزی، قرار است زمان بازگشت ارز حاصل از صادرات فرش از هفت ماه به ۱۲ ماه افزایش یابد.

رضا رحمانی در حاشیه بازدید از بیست و هشتمین نمایشگاه بین‌المللی فرش گفت: یکی از درخواست‌های تولیدکنندگان و صادرکنندگان فرش دستباف، افزایش مهلت بازگشت ارز حاصل از صادرات بوده و دراین‌ارتباط از بانک مرکزی درخواست شده تا این بازه زمانی از هفت به ۱۲ ماه افزایش پیدا کند.

او درباره از بین بردن اثر تحریم‌ها در صنعت فرش گفت: فرش ایرانی مشتریان خاص خود را دارد و کسانی که متقاضی آن باشند، از راه‌های مختلف فرش را خریداری می‌کنند. اکنون امکان بازاریابی جدید داریم که در شرق آسیا شروع شده، اما سلایق آنها از نظر ابعاد و رنگ و تنوع باید در نظر گرفته شود.

رحمانی ضمن تأکید بر اینکه صادرات فرش می‌تواند توسعه یابد و جایگزین بازارهای قبلی شود، افزود: نمایشگاه فرش امسال باوجود تحریم‌ها بیشترین استقبال و مشارکت را دارد که حضور برخی سفرا در افتتاحیه مراسم نشان‌دهنده این موضوع است.

وزیر صنعت همچنین مهم‌ترین مشکل صنعت فرش را تأمین مواد اولیه دانست و افزود: بخشی از این مشکل مربوط به بازار داخل است که با هماهنگی حل می‌شود و برای حل مشکل واردات مواد اولیه نیز در حال رایزنی هستیم.

 

 

نظرات
آخرین مطالب