کد خبر: 600
تاریخ انتشار: 9 شهریور 1398 - 07:01
معاون فنی و خدمات بازرگانی اتاق ایران خبر داد
مظفر علیخانی، معاون فنی و خدمات بازرگانی اتاق ایران و عضو کمیته ارزی این اتاق می‌گوید: پیش‌پرداخت موردنیاز برای انجام واردات در مقابل صادرات ۲۰ درصد کاهش می‌یابد و چگونگی استرداد مالیات بر ارزش‌افزوده صادرات نیز اصلاح می‌شود.

به گزارش انجمن صادرکنندگان نمونه و برتر ایران، معاون فنی و خدمات بازرگانی اتاق ایران گفت: با رایزنی‌های صورت گرفته در کمیته ارزی اتاق ایران، پیش‌پرداخت موردنیاز برای واردات در مقابل صادرات از ۳۵ درصد به ۱۵ درصد کاهش می‌یابد.

مظفر علیخانی در گفت‌وگو با مهر، افزود: علاوه بر این، در کمیته ارزی اتاق ایران، دو جلسه با نمایندگان سازمان مالیاتی در خصوص چگونگی استرداد مالیات بر ارزش‌افزوده بخش صادرات مذاکره شده است و این امیدواری وجود دارد که بتوان این فرآیند را تسهیل کرد.

عضو کمیته ارزی اتاق ایران تصریح کرد: با رایزنی‌های صورت گرفته، تلاش شده تا وضع عوارض، جایگزین ممنوعیت‌های صادراتی شود و زمینه‌ای فراهم آید تا بتوان بازارهای هدف صادراتی را حفظ کرد.

علیخانی خاطرنشان کرد: بر اساس رایزنی‌های صورت گرفته در کمیته ارزی اتاق بازرگانی با دولت، سقف سابقه کارت بازرگانی برای واردات مواد اولیه نیز برداشته شده است.

 
کلید واژه ها :
نظرات
آخرین مطالب